  • C412C104K5R5TA7293
C412C104K5R5TA7293
advertisement
Manufacturer No:
C412C104K5R5TA7293
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C412C104K5R5TA7293
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C412C104K5R5TA7293
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    3.05mm
  • Length
    4.32mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF