  • C4520C0G3F220K110KA
C4520C0G3F220K110KA
advertisement
Manufacturer No:
C4520C0G3F220K110KA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C4520C0G3F220K110KA
Package:
1808 (4520 Metric)
Purchasing and Inquiry
C4520C0G3F220K110KA Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Powered by voltage of 3kV, it can be operated with a voltage of rated DC.
C4520C0G3F220K110KA Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3kV
C4520C0G3F220K110KA Applications
There are a lot of TDK Corporation C4520C0G3F220K110KA applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
C4520C0G3F220K110KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Depth
    2mm
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    3kV
  • Height
    1.1mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm