  • C4532X7R2A105M230KA
C4532X7R2A105M230KA
advertisement
Manufacturer No:
C4532X7R2A105M230KA
HK JDW NO:
769-C4532X7R2A105M230KA
Package:
1812 (4532 Metric)
Purchasing and Inquiry
C4532X7R2A105M230KA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
C4532X7R2A105M230KA Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V
C4532X7R2A105M230KA Applications
There are a lot of TDK Corporation C4532X7R2A105M230KA applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
C4532X7R2A105M230KA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    2.3mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm