  • C4532X7T2E105K250KE
C4532X7T2E105K250KE
advertisement
Manufacturer No:
C4532X7T2E105K250KE
HK JDW NO:
769-C4532X7T2E105K250KE
Package:
1812 (4532 Metric)
Purchasing and Inquiry
C4532X7T2E105K250KE Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7T.This device can operate on voltage - Rated DC of 250V.
C4532X7T2E105K250KE Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7T being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V
C4532X7T2E105K250KE Applications
There are a lot of TDK Corporation C4532X7T2E105K250KE applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
C4532X7T2E105K250KE
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.2mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Height
    2.5mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.126 3.20mm
  • Thickness
    3.2004mm