  • C901U100DVNDBAWL40
C901U100DVNDBAWL40
advertisement
Manufacturer No:
C901U100DVNDBAWL40
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C901U100DVNDBAWL40
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 10pF 400VAC Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C901U100DVNDBAWL40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-400
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    NP0
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm