  • C901U102MVVDAAWL50
C901U102MVVDAAWL50
advertisement
Manufacturer No:
C901U102MVVDAAWL50
HK JDW NO:
417-C901U102MVVDAAWL50
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C901U102MVVDAAWL50
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    1nF
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2822
  • Height
    7mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5.5mm