  • C901U102MZVDCA7317
C901U102MZVDCA7317
advertisement
Manufacturer No:
C901U102MZVDCA7317
HK JDW NO:
417-C901U102MZVDCA7317
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 1000pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C901U102MZVDCA7317
    Select All
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y2
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    C900AC SFTY X1-440 Y2-300
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    1000pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2820
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    7mm