  • C901U152MYVDCAWL45
C901U152MYVDCAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C901U152MYVDCAWL45
HK JDW NO:
417-C901U152MYVDCAWL45
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 1500pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C901U152MYVDCAWL45
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm