  • C901U330JYSDDA7317
C901U330JYSDDA7317
advertisement
Manufacturer No:
C901U330JYSDDA7317
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C901U330JYSDDA7317
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C901U330JYSDDA7317
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    33pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm