  • C901U331KYYDCA7317
C901U331KYYDCA7317
advertisement
Manufacturer No:
C901U331KYYDCA7317
HK JDW NO:
417-C901U331KYYDCA7317
Description:
330pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C901U331KYYDCA7317
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
  • Capacitance
    330pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm