  • C907U120JYSDCAWL35
C907U120JYSDCAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C907U120JYSDCAWL35
HK JDW NO:
417-C907U120JYSDCAWL35
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 12pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U120JYSDCAWL35
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm