  • C907U150JZNDBA7317
C907U150JZNDBA7317
advertisement
Manufacturer No:
C907U150JZNDBA7317
HK JDW NO:
417-C907U150JZNDBA7317
Package:
Radial, Disc
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 15pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U150JZNDBA7317
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    C900AC SFTY X1-440 Y2-300
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    NP0
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm