  • C907U200JYSDBAWL45
C907U200JYSDBAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C907U200JYSDBAWL45
HK JDW NO:
417-C907U200JYSDBAWL45
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 20pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U200JYSDBAWL45
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm