  • C907U331KZYDAAWL45
C907U331KZYDAAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C907U331KZYDAAWL45
HK JDW NO:
417-C907U331KZYDAAWL45
Package:
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C907U331KZYDAAWL45
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    330pF
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2820
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    7mm
  • Length
    7mm