  • C911U152MUVDBAWL40
C911U152MUVDBAWL40
advertisement
Manufacturer No:
C911U152MUVDBAWL40
HK JDW NO:
417-C911U152MUVDBAWL40
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 1500pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C911U152MUVDBAWL40
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-250
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 400; 250, SAFTEY CLASS: X1/Y1
  • Capacitance
    1500pF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    3222
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    8mm
  • Length
    8mm
  • Width
    5.5mm