  • C911U200JUNDAAWL40
C911U200JUNDAAWL40
advertisement
Manufacturer No:
C911U200JUNDAAWL40
HK JDW NO:
417-C911U200JUNDAAWL40
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 20pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C911U200JUNDAAWL40
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-250
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    NP0
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm