  • C911U471KUYDAAWL45
C911U471KUYDAAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C911U471KUYDAAWL45
HK JDW NO:
417-C911U471KUYDAAWL45
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 470pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C911U471KUYDAAWL45
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-250
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    470pF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Size Code
    3220
  • Lead Style
    Straight
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    8mm
  • Length
    8mm
  • Width
    5mm