  • C911U510JUSDAA7317
C911U510JUSDAA7317
advertisement
Manufacturer No:
C911U510JUSDAA7317
HK JDW NO:
417-C911U510JUSDAA7317
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 51pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C911U510JUSDAA7317
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    51pF
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Size Code
    3220
  • Lead Style
    Straight
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    8mm
  • Length
    8mm
  • Width
    5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y1
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-250
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±5%