  • C911U560JUSDAAWL30
C911U560JUSDAAWL30
advertisement
Manufacturer No:
C911U560JUSDAAWL30
HK JDW NO:
417-C911U560JUSDAAWL30
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
56pF Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C911U560JUSDAAWL30
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    56pF
  • Packing Method
    Bulk
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Size Code
    3220
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    8mm
  • Length
    8mm
  • Width
    5mm