  • C911U620JVSDAAWL50
C911U620JVSDAAWL50
advertisement
Manufacturer No:
C911U620JVSDAAWL50
HK JDW NO:
417-C911U620JVSDAAWL50
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
62pF Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C911U620JVSDAAWL50
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    62pF
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    3220
  • Height
    8mm
  • Length
    8mm
  • Width
    5mm