  • C921U820JUSDCAWL20
C921U820JUSDCAWL20
advertisement
Manufacturer No:
C921U820JUSDCAWL20
HK JDW NO:
417-C921U820JUSDCAWL20
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 82pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C921U820JUSDCAWL20
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-250
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm