  • C927U331KYYDAA7317
C927U331KYYDAA7317
advertisement
Manufacturer No:
C927U331KYYDAA7317
HK JDW NO:
417-C927U331KYYDAA7317
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 330pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C927U331KYYDAA7317
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm