  • C937U101JYSDAAWL20
C937U101JYSDAAWL20
advertisement
Manufacturer No:
C937U101JYSDAAWL20
HK JDW NO:
417-C937U101JYSDAAWL20
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 100pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C937U101JYSDAAWL20
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm