  • C947U392MZVDBAWL40
C947U392MZVDBAWL40
advertisement
Manufacturer No:
C947U392MZVDBAWL40
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C947U392MZVDBAWL40
Package:
Datasheet:
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 20% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C947U392MZVDBAWL40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    3.9nF
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    4320
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    11mm
  • Length
    11mm