  • CAS17C391MARFC
CAS17C391MARFC
advertisement
Manufacturer No:
CAS17C391MARFC
HK JDW NO:
417-CAS17C391MARFC
Description:
CAS SMD SFTY 250 390pF 250VAC Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS17C391MARFC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm