  • CAS21C821JARFC
CAS21C821JARFC
advertisement
Manufacturer No:
CAS21C821JARFC
HK JDW NO:
417-CAS21C821JARFC
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
CAS SMD SFTY 250 820pF 250VAC Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS21C821JARFC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm