  • CB32CLN20QTAX
CB32CLN20QTAX
advertisement
Manufacturer No:
CB32CLN20QTAX
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CB32CLN20QTAX
Package:
Cylinder
Datasheet:
Description:
24V Capacitive Cylinder CB Series Plastic Cable Leads Cylinder
Step5Bar-code shipping tag
CB32CLN20QTAX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder
  • Material - Body
    Plastic
  • Operating Temperature
    -20°C~40°C
  • Series
    CB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    24V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    Relay
  • Sensing Distance
    0.787 (20mm)
  • Sensor Type
    Capacitive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    5Hz