  • CB3LV-3I-20M000000
CB3LV-3I-20M000000
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-3I-20M000000
HK JDW NO:
221-CB3LV-3I-20M000000
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-3I-20M000000
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
    12mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm