  • TA-16.0972MBD-T
TA-16.0972MBD-T
advertisement
Manufacturer No:
TA-16.0972MBD-T
HK JDW NO:
832-TA-16.0972MBD-T
Datasheet:
TA-16.0972MBD-T
Step5Bar-code shipping tag
TA-16.0972MBD-T
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    16.0972MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    25mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm