  • CBR02C150J5GAC
CBR02C150J5GAC
advertisement
Manufacturer No:
CBR02C150J5GAC
HK JDW NO:
417-CBR02C150J5GAC
Description:
15pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 13519
Step5Bar-code shipping tag
CBR02C150J5GAC
    Select All
  • Weight
    170.097139μg
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V