  • CBR04C130J3GAC
CBR04C130J3GAC
advertisement
Manufacturer No:
CBR04C130J3GAC
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CBR04C130J3GAC
Package:
Datasheet:
CBR04C130J3GAC
Description:
13pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CBR04C130J3GAC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Ceramic
  • Weight
    652.039032μg
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    13pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    550μm
  • Length
    1mm