  • CBR06C300J1GAC
CBR06C300J1GAC
advertisement
Manufacturer No:
CBR06C300J1GAC
HK JDW NO:
417-CBR06C300J1GAC
Description:
CBR-SMD RF C0G 30pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CBR06C300J1GAC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    30pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm