  • CBR06C330FAGAC
CBR06C330FAGAC
advertisement
Manufacturer No:
CBR06C330FAGAC
HK JDW NO:
417-CBR06C330FAGAC
Description:
CBR-SMD RF C0G 33pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 10542
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CBR06C330FAGAC
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm