  • CBR06C560FAGAC
CBR06C560FAGAC
advertisement
Manufacturer No:
CBR06C560FAGAC
HK JDW NO:
417-CBR06C560FAGAC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
CBR-SMD RF C0G 56pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 299
Step5Bar-code shipping tag
CBR06C560FAGAC
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CBR-SMD RF C0G
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Height
    870μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm