  • CBR08C220F5GAC
CBR08C220F5GAC
advertisement
Manufacturer No:
CBR08C220F5GAC
HK JDW NO:
417-CBR08C220F5GAC
Datasheet:
Description:
CBR-SMD RF C0G 22pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CBR08C220F5GAC
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm
  • Thickness
    889μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%