  • CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE
CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE
Package:
4-SMD, Gull Wing
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBRLDSH2-60 TR13 PBFREE
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Gull Wing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Schottky
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    700mV @ 2A
  • Current - Average Rectified (Io)
    2A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    60V