  • CC0201JRNPO9BN470
CC0201JRNPO9BN470
advertisement
Manufacturer No:
CC0201JRNPO9BN470
HK JDW NO:
898-CC0201JRNPO9BN470
Datasheet:
CC0201JRNPO9BN470
Purchasing and Inquiry
CC0201JRNPO9BN470 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
CC0201JRNPO9BN470 Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CC0201JRNPO9BN470 Applications
There are a lot of Yageo CC0201JRNPO9BN470 applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CC0201JRNPO9BN470
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    300μm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
    Halogen Free
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm