  • CC1-121-KTW
CC1-121-KTW
advertisement
Manufacturer No:
CC1-121-KTW
Manufacturer:
RCD
HK JDW NO:
4394-CC1-121-KTW
Package:
Datasheet:
CC1-121-KTW
Description:
FIXED RESISTOR, 120Ohm,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC1-121-KTW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    0.15 ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    CARBON COMPOSITION
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    130°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.9 mm
  • Rated Temperature
    70°C