  • RNC50J4531BSRE6
RNC50J4531BSRE6
advertisement
Manufacturer No:
RNC50J4531BSRE6
HK JDW NO:
873-RNC50J4531BSRE6
Datasheet:
RNC50J4531BSRE6
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.53kOhm, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC50J4531BSRE6
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.53kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, 7.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
    unknown
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    1.78mm