  • CCF50412KFKE36
CCF50412KFKE36
advertisement
Manufacturer No:
CCF50412KFKE36
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CCF50412KFKE36
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 412kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CCF50412KFKE36
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    412kOhm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    330mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    1.57mm
  • Length
    3.63mm