  • CCF5078K7FKR36
CCF5078K7FKR36
advertisement
Manufacturer No:
CCF5078K7FKR36
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-CCF5078K7FKR36
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 78.7kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CCF5078K7FKR36
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    78.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    1.57mm
  • Length
    3.63mm