  • CCR05CG111FSV
CCR05CG111FSV
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG111FSV
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CG111FSV
Description:
110pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG111FSV
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    110pF
  • Packing Method
    BULK; TR, 12 INCH
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1909
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    WIRE
  • Published
    2008
  • Tolerance
    1%