  • CCR05CG132JSV
CCR05CG132JSV
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG132JSV
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CG132JSV
Datasheet:
CCR05CG132JSV
Description:
1.3nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG132JSV
    Through Hole
  • Package / Case
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1909
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm