  • CCR05CG332JRV
CCR05CG332JRV
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG332JRV
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CG332JRV
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG332JRV
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    5%
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Packing Method
    BULK; TR, 12 INCH
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1909
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm