  • CCR05CG820FR
CCR05CG820FR
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG820FR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CG820FR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
82pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG820FR
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2008
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    BULK; TR, 12 INCH
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm