  • CCR05CH8R2BRV
CCR05CH8R2BRV
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CH8R2BRV
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CH8R2BRV
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CH8R2BRV
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1909
  • Positive Tolerance
    1.22%
  • Negative Tolerance
    1.22%
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm