  • CCR05CX1R5CPV
CCR05CX1R5CPV
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CX1R5CPV
HK JDW NO:
417-CCR05CX1R5CPV
Description:
C(SIZE)G 1.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CX1R5CPV
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Positive Tolerance
    16.6667%
  • Negative Tolerance
    16.6667%
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WIRE
  • Series
    C(SIZE)G
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm