  • CCR06CG302FS
CCR06CG302FS
advertisement
Manufacturer No:
CCR06CG302FS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR06CG302FS
Description:
3nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CCR06CG302FS
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3nF
  • Packing Method
    BULK; TR, 12 INCH
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/36
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2909
  • Length
    7.37mm