  • CD15FD331GO3F
CD15FD331GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD15FD331GO3F
HK JDW NO:
192-CD15FD331GO3F
Datasheet:
CD15FD331GO3F
Purchasing and Inquiry
CD15FD331GO3F Overview
In order to guarantee a high level of reliability, its size / dimension is 0.469Lx0.209W 11.90mmx5.30mm.It requires voltage - Rated DC of 500V to function fully.With the part, the temperature coefficient is set to 70 ppm/°C.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CD15FD331GO3F Features
its size/dimension is 0.469Lx0.209W 11.90mmx5.30mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD15FD331GO3F Applications
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils and Generators
  • Plasma generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Instruments
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CD15FD331GO3F
  • Mount
    PCB, Through Hole
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.469Lx0.209W 11.90mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    5.3mm
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    500V
  • Height Seated (Max)
    0.390 9.90mm
  • Length
    11.9mm