  • CD19FC622FO3
CD19FC622FO3
advertisement
Manufacturer No:
CD19FC622FO3
HK JDW NO:
192-CD19FC622FO3
Datasheet:
CD19FC622FO3
Purchasing and Inquiry
CD19FC622FO3 Overview
Parts are measured at their terminal pitches 8.7mm.To ensure high reliability, its size/dimension is 0.689Lx0.319W 17.50mmx8.10mm.To function properly, 300V needs a voltage of Rated DC.Parts have a 70 ppm/°C temperature coefficient.It is recommended to leave the device at -55°C~125°C at all times.
CD19FC622FO3 Features
a 8.7mm terminal pitch
its size/dimension is 0.689Lx0.319W 17.50mmx8.10mm
the voltage - Rated DC of 300V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD19FC622FO3 Applications
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
  • CATV
  • MRI Coils
  • Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Medical Equipment
  • RF Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CD19FC622FO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Series
    CD19
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.319W 17.50mmx8.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6200pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    8.7mm
  • Lead Pitch
    8.7122mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Size Code
    6831
  • Height
    14.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.559 14.20mm
  • Length
    17.3mm
  • Width
    7.9mm